Latest Articles


דף הבית כתבות וידאו מהתקשורת פעילות

חרדיות שותפות

"אנו, קבוצת נשים חרדיות, מתארגנות יחד בימים אלה בכדי להושיט יד לצה"ל ולכוחות הביטחון כתומכות לחימה בכל צורך שיידרש." כך נפתח הקול הקורא שכתבה אסתי שושן מנכ"לית נבחרות והופץ ברשת. "זו פניה אליכן, נערות ונשים חרדיות. אנחנו קרא עוד...

נבחרות העתיד

הנבחרת, ההרשמה למחזור השביעי של תוכנית המנהיגות של נבחרות קרא עוד...

הנבחרת, ההרשמה למחזור השביעי של תוכנית המנהיגות של נבחרות בעיצומה. התוכנית צפויה להתקיים בין התאריכים ה-8 במאי עד ה-17 ביולי 2024  ורק כ-20 נשים חרדיות עתידות להתקבל למסלול זה.

בהזדמנות זו נאחל הצלחה ל-100 בוגרת המחזורים הקודמים שהמשיכו בפעילותן כפעילות חברתיות, הקימו מיזמים חברתיים, התמודדו בבחירות מוניציפליות וארציות ועוד.
*השנה התוכנית תתקיים בשיתוף פעולה עם ארגון "אני אישה".

טיפוח מנהיגות ומשפיעניות חרדיות

בפברואר 2023 ארגנה נבחרות בשיתוף עם ישראכרט סדנה הכשרה בת 4 קרא עוד...

בפברואר 2023 ארגנה נבחרות בשיתוף עם ישראכרט סדנה הכשרה בת 4 מפגשים במטרה להכשיר פעילות להפוך למשפיעניות ברשתות החברתיות. במפגשים השבועיים, המשתתפות רכשו ידע מעשי ליצירת תכנים וסרטונים לרשתות החברתיות, וכלים חשובים לניהול חשבון טוויטר ולשימוש אפקטיבי בפייסבוק, בטיקטוק ובאינסטגרם.
קורס זה מעניר לנשים את הכוח להשמיע את קולן בפלטפורמות משפיעות, תוך שהוא מאפשר להן "לבחור את עוצמת הקול" של המעורבות שלהן. כך לדוגמא המפגש הראשון התמקד באיך למצוא את הסיפור והקול הייחודיים שלך ולזהות את קהל היעד הפוטנציאלי.
הקורס החל בהדרכתה של ציפי לביא, בוגרת המחזור החמישי של תכנית המנהיגות שלנו ומנהלת הפרויקטים לשעבר. המרצות בקורס כללו את חדווה קלינהנדלר, מנכ"לית ומייסדת חדרים Rooms & Words והבלוגרית בר אומנסקי, שתדגימה את הכוח של השפה חזותית והסבירה את ההבדל בין סיפור ושיווק.

בואו נדבר!

אסתי שושן, מנכ"לית נבחרות, פרופ' יניב רוזנאי ופרופ' קרא עוד...

אסתי שושן, מנכ"לית נבחרות, פרופ' יניב רוזנאי ופרופ' ליאב אורגד, בשיחה אודות: פמיניזם חרדי, ייצוג נשים בפוליטיקה, בית המשפט העליון, שירות צבאי, הפרדה מגדרית והיחסים בין הקהילה החילונית והחרדית. הראיון שודר באפריל 2024, ב'Audioversity', הפודקאסט של אוניברסיטת רייכמן.

די לאלימות!

אפרת שוקרון, פעילת נבחרות, נשאה דברים במושב הוועדה לביטחון קרא עוד...

אפרת שוקרון, פעילת נבחרות, נשאה דברים במושב הוועדה לביטחון לאומי של הכנסת שהתכנסה לדיון בחוק למניעת אלימות במשפחה. שוקרון הקדישה את הדברים לזכרה של רחלי בוחבוט, האישה החרדית שנרצחה ע"י בן זוגה,בחודש ינואר האחרון, ודיברה על המחירים שמשלמות נשים חרדיות נפגעות אלימות במשפחה ועל החשש לפנות למשטרה. "כשאישה חרדית מתקשרת למשטרה, היא מסומנת כ"מויסר" (מלשין)…אני מקווה שהאישה הבאה שתגיש תלונה תרגיש שמישהו מגבה ותומך בה", אמרה שוקרון לוועדה.

 

 

 

 

 

 

יש אלטרנטיבה

כנס אלטרנטיבי במחאה על הדרת נשים ב 26 באוגוסט,בזמן שצעדת קרא עוד...

כנס אלטרנטיבי במחאה על הדרת נשים

ב 26 באוגוסט,בזמן שצעדת הנשים התקיימה, קיימה נבחרות יחד עם ארגון 'עומדים ביחד' עצרת חלופית במחאה על הפרת זכויות הנשים בישראל. מטרת האירוע לקדם שיח בין נשים חרדיות וחילוניות. מאחורי היוזמה עומדת ציפי לביא מנהלת קשרי ממשל בנבחרות.
image

מחיר המאבק

במאמר שכותרתו "האם אתה בכלל יודע את מחיר המאבק?" קרא עוד...

במאמר שכותרתו "האם אתה בכלל יודע את מחיר המאבק?" שהתפרסם ב"הארץ" (10 בספטמבר 2023), מנכ"לית נבחרות, אסתי שושן, מספרת על המחיר ששילמה על הפעילות החברתית שלה. היא מסכמת: "אבל אני לא מתחרטת על כלום… אני יודעת שזה היה שווה הכל כשנשים חרדיות מדברות… גם אם אני לא מסכימה איתן. גם אם הן עדיין לא יושבות סביב שולחן חשוב אלא רק מדברות במדיה, או בהפגנה או כחלק מפאנל של דוברים. עצם העובדה שהן מדברות הן יוצרות שינוי ומשפיעות. כשאני רואה איך המעגל הזה גדל יותר ממה שאי פעם יכולתי לדמיין. כשאני מקשיבה לנשים אלו מתארות כיצד הארגון שהקמתי שינה את חייהן ותפיסות עולמן, כיצד הוא החזיר להן את קולן שאולי מעולם לא נשמע מלכתחילה, זה עושה הכל כדאי".

image

אומץ!

במפגש של מפלגת 'תא חרדים יש עתיד' ואקטיביסטים חרדיים קרא עוד...

image

במפגש של מפלגת 'תא חרדים יש עתיד' ואקטיביסטים חרדיים, בנוכחות יו"ר 'יש עתיד' ויו"ר האופוזיציה יאיר לפיד, פנתה אסתי שושן: "דיברת בעבר על אומץ לב. אני רוצה שתסתכל על האנשים בחדר הזה… כל אדם כאן שילם מחיר אישי, רגשי וכלכלי כבד מאוד כדי להיות כאן היום, כדי לחסל את המכשולים ומנגנוני ההגנה, השנאה והחומות. אתה לא צריך להיות ספקן כלפי המיעוט הזה בכל דרך שהיא. תנו לאנשים האלה קול וזכות לייצוג – גם לנשים. לטווח ארוך, הפתרון כאן."

לפיד ענה: "זו הסיבה שהגעתי לפגישה היום. אני מבין את המחיר של כך שהסובבים אותך קוראים לו בוגד; זה משתק. אני מעריך שבאת מסיבה זו. לא הייתי בטוח שזה אפשרי. באתי לשמוע וללמוד. זה לא מקרי שראש המגזר החרדי במפלגה היא אשה חרדית. אנו מאמינים שהשינוי החברתי הזה הוא בלתי נמנע. זה יהיה קשה. וזה ידרוש מאמץ משותף".

 

 

הנבחרת 6- מחזור נוסף הסתיים בהצלחה!

קורס המנהיגות השישי של נבחרות הגיע לסיומו בהצלחה. 20 קרא עוד...

קורס המנהיגות השישי של נבחרות הגיע לסיומו בהצלחה. 20 משתתפות, נשים חרדיות בגילאים ומרקעים שונים, השתתפו במגוון רחב של סדנאות, ונפגשו עם רשימה מרגשת של מומחים למחשבה פמיניסטית, זכויות נשים ואקטיביזם פוליטי.
תכנית הלימודים כללה יום עיון בכנסת, בו סיפרה עדי רפאלוביץ, בוגרת אחת מתכניות המנהיגות הראשונות של נבחרות העובדת כיום כיועצת פרלמנטרית, על עבודתה בכנסת.
הקורס התקיים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן והוא יצא אל הפועל בשיתוף פעולה עם ה"ארגון הממלכתי חרדי" ו"אני אישה-בית הספר לפוליטיקה".

נפש בריאה בגוף בריא

למרות שהכול מבינים שהקצאת שטחים עירוניים למגרשי ספורט חשובה קרא עוד...

למרות שהכול מבינים שהקצאת שטחים עירוניים למגרשי ספורט חשובה מאוד לאיכות חיי התושבים, בעיריית בני ברק יש מחסור במגרשי ספורט ומתקני כושר לשימוש חופשי לתושבי העיר. כתוצאה מכך בני נוער רבים נאלצים לרעות בשדות זרים בערים השכנות לבני ברק. טובה בוריה, פעילת נבחרות ומנכ"לית עמותת טוב בלב מתארת את השלכות הבעייתיות של התופעה.