נבחרות | נעים להכיר

אסתי שושן

מייסדת ומנכ"ל נבחרות.

חרדית, אם ל-4 ילדים.  פעילה ויזמת חברתית, חרדית מזרחית. מייסדת ומנכ"ל תנועת "נבחרות" נשים חרדיות לייצוג, שוויון וקול. אשת תקשורת, מרצה, תסריטאית ובימאית קולנוע.

מייסדת תנועת המחאה החברתית "לא נבחרות לא בוחרות" שקראה לנשים חרדיות שלא להצביע למפלגות מדירות נשים. תנועה זו היתה הבסיס הראשוני לארגון "נבחרות" אותו הקימה כעמותה ועוסק מאז בהעלאת מודעות לזכויות נשים חרדיות בחברה החרדית ומחוצה לה, בהיבטים משפטיים, אקדמיים ובשטח עצמו בכתיבה, תקשורת וכנסים, ובהכשרת מנהיגות חרדיות לפעילות אקטיביסטית חברתית ופוליטית.

היתה ממקימות פורום "מעורבות" שיצר שיח ראשוני בקרב נשים חרדיות סביב סוגיות מעמדן וייצוגן הפוליטי.

יוצרת הסרט הקצר עקרה, העוסק בסוגיית האימהות בחברה החרדית. ופרוייקטים טלוויזיונים וקולנועיים בהתהוות.

אסתי מרצה ודוברת סביב נושאים של נשים חרדיות ואתגריהן, פמיניזם מזרחי חרדי, תקשורת וקולנוע חרדי. בשנת 2015 הביאה את סיפור הקמת התנועה אל במת טד ירושלים.

זוכת פרס קרן יפה לונדון יערי לקידום יוזמות חברתיות לנשים לשנת 2017. ופרס רפפורט על עשיה נשית פורצת דרך ומחוללת שינוי בחברה הישראלית לשנת 2019, ב 2018 נבחרה לאחת מהאקטיביסטיות המשפיעות בישראל של ליידי גלובס ולאחת מ-20 הישראלים שיחוללו שינוי בעשור הבא של ידיעות אחרונות.

אפרת שוקרון

חברת עמותה ופעילה בנבחרות.

אשת תקשורת, פאנליסטית בתוכנית משכן לילה בערוץ הכנסת.
פמיניסטית חרדית, פעילה חברתית ושותפה במיזמים רבים של החרדיות המתחדשת, בנושאי אפלייה עדתית, לימודי ליב"ה במגזר החרדי, וייצוג נשים חרדיות במוקדי קבלת ההחלטות.
סטודנטית לתואר ראשון במדע המדינה, יחסים בינלאומיים ותקשורת.
בוגרת לימודי פרסום ושווק בבית הספר ACC תרצה גרנות.
בוגרת "בית יעקב" וסמינר "נוות ישראל". (סמינר חרדי-ספרדי)
עובדת בעמותת 'עם שלם' העוסקת בנושא הגיור.
נולדה וגדלה בשכונת הר נוף בירושלים.
בת 34 נשואה, אם ל-4 ילדים.

הילה ילון

חברת ועד מנהל בנבחרות

אמא של ניבי, זוגתו של יוסף. נולדה וגדלה ב- 1974 בקרית טבעון. לאחר שירות צבאי (קצינת הוראה בחיל חינוך) ושליחות מטעם הסוכנות (בסיביר), השתקעה בתל אביב.

משנת 2014, הילה עובדת בצוות הישראלי בפדרציה היהודית של סן פרנסיסקו- הפועלת לחיזוק אופייה הדמוקרטי והפלורליסטי של החברה הישראלית ולקידום שוויון הזדמנויות לכל.

את חייה המקצועיים ביליתה במגזר החברתי- למעלה מעשרים שנות עבודת שטח וניהול בעולמות המרתקים של עליה וקליטה, חינוך ותעסוקה. בבהכשרתה בימאית של תיאטרון קהילתי (BA מאוניברסיטת ת"א) ובוגרת החוג למדיניות ציבורית (MA, שם).

הילה הצטרפה לנבחרות, על מנת שקול הנשים החרדיות יישמע במרחב הציבורי של כולנו. החברה הישראלית משלמת מחיר יקר על היעדר הקול היקר הזה, ובידינו היכולת לשנות.

אסתי רידר אינדורסקי

חרדית בת 44 בוגרת מוסדות בית יעקב בתל אביב. בהיותה אם יחידאית שמשה כעיתונאית בתקשורת החרדית וכתבה במשך שנים טורים פוליטיים תוך הסתרת זהותה כאישה. בעלת תואר ראשון ושני בממשל מהבינתחומי בהרצליה ודוקטורנטית למגדר באוניברסיטת תל אביב. מרצה וחוקרת על המבנה הפוליטי החרדי ושילוב נשים בתוכו ומקדמת שיח בין קבוצות שונות בציבוריות הישראלית, ליצירת עתיד מקיים ומשגשג. מ-2013 פעילה להעצמת נשים חרדיות והנעתן לעשייה חברתית ולפעילות פוליטית. ב-2015 הצטרפה לתנועת לא נבחרות לא בוחרות והייתה ממובילות המאבק. שימשה כמנכ"ל משותף בשנים 2016-2018. פמיניסטית חרדית שחיה בשלום עם שתי הזהויות הללו. נשואה בשנית אם לבחור ישיבה ושבעה ילדים בוגרים. סבתא מגדלת לעשרה נכדים.

מיכל צ'רנוביצקי

בוגרת בית יעקב לוסטיג ברמת גן ומכון לב-לוסטיג. נשואה ואם לארבעה. מתגוררת באלעד.
ב-2014 הקימה את תנועת "עיר ואם" אמהות למען אלעד, אשר התמודדה למועצת העיר אלעד. זו היתה הפעם הראשונה בה התמודדו נשים חרדיות למועצת עיר כלשהיא בישראל. השתתפה בקמפיין "לא נבחרות לא בוחרות". וכיום חברת ועדת ההיגוי בנבחרות.
לוותה את איגוד מטפלות המשפחתונים בכוח לעובדים חברת עמותת "בת מלך" המסייעת לנשים נפגעות אלימות במשפחה.
חברת הנהלת שדולת הנשים.
ב-2017 הקימה ביחד עם פעילות ופעילים חברתיים חרדים נוספים, את התא החרדי במפלגת העבודה. ומכהנת כיו"ר משותפת של התא. פעילה למען זכויות הילדים ההורים והצוות במערכת החינוך החרדית. בעיקר באמצעות איגודי עובדים. וועדי הורים. וייעוץ וליווי בענייני מאבק באפליה.

תרצה אסתרזון

חברת עמותה ופעילה ב"נבחרות"
אם לחמישה, כותבת תוכן, מתרגמת ועוסקת בשיווק דיגיטלי. פעילה חברתית במגזר החרדי בנושאי בריאות, רווחה והאישה החרדית. מקדמת מיזמים חברתיים העוסקים במשפחות חד הוריות, נשים במעגל העבודה, השכלה וחינוך. חברה בוועדת ההיגוי של נקודת מפנה וחולמת על מרכז גישור וסיוע למשפחה החרדית שייתן מענה רב תחומי למשפחות במשבר. תושבת ירושלים.

הילה חסן לפקוביץ'

חברת עמותה ופעילה ב"נבחרות"

מנהלת פרוייקטים ב"נבחרות",
בת 39, נשואה ואם לשלושה בנים. טריינר NLP. סטודנטית למדעי החברה והרוח במסלול שלטון מקומי, פעילה חברתית בתחום קידום נשים למוקדי קבלת ההחלטות ותעסוקת נשים.
נוכחת בוועדות בכנסת העוסקות בנושאים הקשורים לאישה החרדית ומשמיעה את הקול הנשי חרדי.
נולדה וגדלה בשכונה חרדית, בת לאב חבר ש"ס במועצה, למדה בבית יעקב.

יעל אלימלך

חברת עמותה ופעילה ב"נבחרות"

אם לארבעה ילדים, אשת חינוך כ 30 שנה בסמינרים לבנות של "בית יעקב".
ניהלה בעבר את תוכנית "צופיה" של משרד הכלכלה – לקידום תעסוקת נשים חרדיות בעמותת "תמך" וניהלה במשך 4 שנים את מחלקת החינוך החרדי הרשמי במנח"י בעיריית ירושלים.
פעלה להקמת ומיסוד של בתי ספר ממלכתיים חרדיים בעיר ירושלים. ממ"ח.
כיום מתמקדת בבניית מיזם להעצמת נשים חרדיות דרך חוויה בשילוב של מעגלי נשים, מסעות עומק בטבע וסדנאות העצמה.

לילי בן עמי

חברת עמותה ופעילה ב"נבחרות"
בעלת תואר שני בחינוך מהאוניברסיטה העברית. מרצה מומחית לחינוך, מנהיגות ומגדר. פעילה חברתית בתחום שוויון מגדרי, העסקה הוגנת וחינוך. מייסדת רשת תינוקיות האוניברסיטה העברית וממובילות המאבק למען העסקה ישירה של מורות הקבלן. מגישת הפינה החברתית בתוכנית עושים סדר של הטלוויזיה החינוכית. אם לשלושה בנים ותושבת מושב בית זית.

אריאלה פישר

 חברת עמותה ופעילה ב"נבחרות"
אם חרדית חד הורית ל-4 ילדים, בעלת תואר ראשון מדעי החברה של האוניברסיטה הפתוחה ותעודת הוראה, פעילה חברתית וחברה בעמותות המסייעות בקידומם של נושאים מוזנחים במגזר החרדי, מקדמת ומרכזת קורס שגרירים בתקשורת, בעלת טור בכיכר השבת המאיר נושאים חברתיים. מקדמת פתיחת קורס מהפכני לנשים שיכשיר נשים להיות פוסקות בענייני טהרה.
0