נבחרות | נעים להכיר

אסתי שושן

מייסדת ומנכ"ל ב"נבחרות", מייסדת "מעורבות".
נשואה, אם ל-4 ילדים. נולדה וגדלה בצפת כבת בכורה במשפחה חרדית ברוכת ילדים.
התחנכה בסמינר בית יעקב ע"ש הרב וולף בבני ברק, נישאה בגיל 19 ועבדה במשך כמה שנים בארגוני חינוך והסברה חרדיים.
עוסקת בקולנוע, בפרסום ומיתוג קריאטיבי לעסקים ואמנית יודאיקה מודרנית. כתבה במשך כמה שנים בעיתונות החרדית פובליציסטיקה תוך הסתרת זהותה כאישה. ולאחר מכן על במות שונות בתקשורת הדיגיטלית. בשנת 2012 יזמה וייסדה את תנועת המחאה הנשית חרדית "לא נבחרות, לא בוחרות" וקראה לנשים החרדיות לא להצביע למפלגות שמדירות אותם במכוון. בשנת 2014 יצא סרטה הקצר "עקרה" העוסק בסוגיית נשים וילדות במשפחות ברוכות ילדים והלחץ החברתי לילודה בחברה החרדית. הסרט הוקרן בכמה פסטיבלים בארץ ובעולם.
מנהלת קבוצות דיון חרדיות סגורות בפייסבוק העוסקות בסוגיות פמיניסטיות ונושאי טאבו בעולם החרדי. את סיפור הקמת התנועה חלקה מעל במת טד ירושלים ב 2015. מרצה בבמות שונות על נשים בחברה החרדית, על קולנוע ותקשורת חרדים ועל החברה החרדית המתחדשת.

אסתי רידר אינדורסקי

חרדית בת 44 בוגרת מוסדות בית יעקב בתל אביב. בהיותה אם יחידאית שמשה כעיתונאית בתקשורת החרדית וכתבה במשך שנים טורים פוליטיים תוך הסתרת זהותה כאישה. בעלת תואר ראשון ושני בממשל מהבינתחומי בהרצליה ודוקטורנטית למגדר באוניברסיטת תל אביב. מרצה וחוקרת על המבנה הפוליטי החרדי ושילוב נשים בתוכו ומקדמת שיח בין קבוצות שונות בציבוריות הישראלית, ליצירת עתיד מקיים ומשגשג. מ-2013 פעילה להעצמת נשים חרדיות והנעתן לעשייה חברתית ולפעילות פוליטית. ב-2015 הצטרפה לתנועת לא נבחרות לא בוחרות והייתה ממובילות המאבק. שימשה כמנכ"ל משותף בשנים 2016-2018. פמיניסטית חרדית שחיה בשלום עם שתי הזהויות הללו. נשואה בשנית אם לבחור ישיבה ושבעה ילדים בוגרים. סבתא מגדלת לעשרה נכדים.

מיכל צ'רנוביצקי

בוגרת בית יעקב לוסטיג ברמת גן ומכון לב-לוסטיג. נשואה ואם לארבעה. מתגוררת באלעד.
ב-2014 הקימה את תנועת "עיר ואם" אמהות למען אלעד, אשר התמודדה למועצת העיר אלעד. זו היתה הפעם הראשונה בה התמודדו נשים חרדיות למועצת עיר כלשהיא בישראל. השתתפה בקמפיין "לא נבחרות לא בוחרות". וכיום חברת ועדת ההיגוי בנבחרות.
לוותה את איגוד מטפלות המשפחתונים בכוח לעובדים חברת עמותת "בת מלך" המסייעת לנשים נפגעות אלימות במשפחה.
חברת הנהלת שדולת הנשים.
ב-2017 הקימה ביחד עם פעילות ופעילים חברתיים חרדים נוספים, את התא החרדי במפלגת העבודה. ומכהנת כיו"ר משותפת של התא. פעילה למען זכויות הילדים ההורים והצוות במערכת החינוך החרדית. בעיקר באמצעות איגודי עובדים. וועדי הורים. וייעוץ וליווי בענייני מאבק באפליה.

תרצה אסתרזון

חברת עמותה ופעילה ב"נבחרות"
אם לחמישה, כותבת תוכן, מתרגמת ועוסקת בשיווק דיגיטלי. פעילה חברתית במגזר החרדי בנושאי בריאות, רווחה והאישה החרדית. מקדמת מיזמים חברתיים העוסקים במשפחות חד הוריות, נשים במעגל העבודה, השכלה וחינוך. חברה בוועדת ההיגוי של נקודת מפנה וחולמת על מרכז גישור וסיוע למשפחה החרדית שייתן מענה רב תחומי למשפחות במשבר. תושבת ירושלים.

לילי בן עמי

חברת עמותה ופעילה ב"נבחרות"
בעלת תואר שני בחינוך מהאוניברסיטה העברית. מרצה מומחית לחינוך, מנהיגות ומגדר. פעילה חברתית בתחום שוויון מגדרי, העסקה הוגנת וחינוך. מייסדת רשת תינוקיות האוניברסיטה העברית וממובילות המאבק למען העסקה ישירה של מורות הקבלן. מגישת הפינה החברתית בתוכנית עושים סדר של הטלוויזיה החינוכית. אם לשלושה בנים ותושבת מושב בית זית.

אריאלה פישר

 חברת עמותה ופעילה ב"נבחרות"
אם חרדית חד הורית ל-4 ילדים, בעלת תואר ראשון מדעי החברה של האוניברסיטה הפתוחה ותעודת הוראה, פעילה חברתית וחברה בעמותות המסייעות בקידומם של נושאים מוזנחים במגזר החרדי, מקדמת ומרכזת קורס שגרירים בתקשורת, בעלת טור בכיכר השבת המאיר נושאים חברתיים. מקדמת פתיחת קורס מהפכני לנשים שיכשיר נשים להיות פוסקות בענייני טהרה.
0