ניסיון לטיימליין

timeline_pre_loader
מה זה?

2016

מסעדת בלה נפתחה במושב בית שערים שבעמק יזרעאל, בדצמבר 2011 על ידי ליאור גולן ועידן ליפשיץ. שני חברי ילדות שנולדו בעמק. ליאור גולן, מנהל המסעדה, מקיבוץ דליה ושף המסעדה, עידן ליפשיץ, ממושב היוגב. הם החליטו לנפץ את המוסכמה הגורסת שאוכל טוב באמת, אין מחוץ לתל אביב.

עידן, כוכב עולה בשמי עולם הקולינריה הישראלי, בחר לחזור לשדות העמק לאחר שנים בהן התגורר בתל אביב, שם שימש כשף תפעולי במסעדת "טוטו" הידועה.
ליאור מתגורר בסמוך למסעדה, במושב בית שערים, מנהל את המסעדה ביד רמה ועם חיוך לבבי, בעברו ניהל את הבר של "בויה" ואת מסעדת "יוליה" בנמל ת"א.

המסעדה ממוקמת בגן רחב ידיים, ממנו נשקף נוף עוצר נשימה המזכיר מצד אחד את האווירה הייחודית של העמק- השדות הירוקים, היבולים ותחושת הכפריות ומצד שני, בעל ניחוח ואווירה של אזור טוסקנה, עם כרם בגן, פסטורליה אביבית ואווירה רומנטית.
מסעדת "בלה" הוקמה על ערכים של חברות ומתגאה בחיבור החזק עם אנשי העמק וחומרי הגלם הבאים ממנו.

Read More

2015

סיפורו של ספר אחד בתולדות התרבות המערבית, ספר בן למעלה מאלפיים שנה, אוצר בחובו את גרעינה של ההשקפה המדעית, של החילוניות ושל המודרניות כולה.

מציאתו מחדש של על טבע היקום בידי ההומניסט האיטלקי פוג'ו בארצ'וליני ב-1417 נבנית בכתיבתו של סטיבן גרינבלט כאירוע המכונן את העידן החדש בתולדות המערב, האירוע שהחל לערער על הדוקטרינות הדתיות בדבר טבעו של העולם ולבנות כנגדן מדע המבוסס על ניסיון ומחקר אמפירי.

התפנית - הולדת המודרניות

הישגו הגדול של סטיבן גרינבלט טמון בסגנונו המיוחד: ספר שהוא בגדר מחקר מדעי ובחינה ביקורתית של ההיסטוריה, הכתוב כיצירה סיפורית סוחפת ובעלת אמינות, אמינות פסיכולוגית וקול עז.

גרינבלט, פרופסור להיסטוריה של הספרות באוניברסיטת הרווארד, אורג בסיפורו תועפות של ידע היסטוריוגרפי, ארכיאולוגי, פילולוגי וספרותי, והוא מלמד את קוראיו להביט על המציאויות מתוך שפע של נקודות ראות. כתיבתו אינה מפחיתה את מינון המדע שבה ואת חומרתו המחקרית, אלא היא מביאה אליו את מורכבות המבט של הפרוזה הספרותית.